Достапни линкови

Медведев од утре во тридневна посета на Кина


Рускиот претседател Дмитри Медведев утре ја почнува тридневната посета на Кина на разговори кои, како што е најавено во Пекинг. ќе бидат фокусирани врз нуклеарните недоразбирања со Северна Кореа и Иран и врз проширувањето на енергетската соработка меѓу двете земји. Медведев ќе ја заврши посетата на Кина со престој во Шангај каде што во вторник ќе се одржи Денот на Русија на Светската изложба ЕКСПО.
XS
SM
MD
LG