Достапни линкови

Авганистан: убиени НАТО војници и милитанти


НАТО во Авганистан соопшти дека двајца војници загинале од импровизирана експлозивна направа, но притоа не понуди повеќе детали за инцидентот. Во меѓувреме, над 30 милитанти биле убиени за време на операцијата на авганистанските и НАТО силите во провинцијата Лагхман. Притоа, како што се додава бил уапсен и командантот на тамошните бунтовници.
XS
SM
MD
LG