Достапни линкови

„Сојуз“ безбедно на Земјата


Руската вселенска капсула „Сојуз“ со двајца руски и еден американски астронаут безбедно се спушти во Казахстан. Капсулата остана ден повеќе во орбитата поради проблеми со откачувањето од Меѓународната вселенска станица. Астронаутите престојуваа на станицата од април годинава, каде што вршеа научни истражувања.
XS
SM
MD
LG