Достапни линкови

Лукашенко и официјално се пријави за 4 претседателски мандат


Белорускиот Претседател Александар Лукашенко денеска ја поднесе кандидатурата за 4 мандат на претседателските избори кои ќе бидат одржани на 19 декември. Досега над 10 лица изразија готовност да се кандидираат против Лукашенко кој е на власт од 1994 година.
XS
SM
MD
LG