Достапни линкови

Убиен директор на локално училиште во Махачкала


Маскирани милитанти во предградието на Махачкала, главен град на Руската Кавкаска Република Дагестан, денеска го убиле директорот на локалното училиште. Полицијата пак во селото Кироваул убила 5 милитанти во куќа во која имало експлозив и муниција. Речиси секојдневно во Дагестан има инциденти од милитанти поврзани со бунтот во соседна Чеченија.


XS
SM
MD
LG