Достапни линкови

Авганистанскиот камерман на Ал Џезаира е ослободен


Авганистанскиот новинар, затворен од колаиционите сили за ширење талибанска пропаганда, е ослободен. Камерманот на Ал Џезаира Мохамад Надир беше уапсен во среда во Кандахар и е еден од тројцата затворени новинари поради ширење талибанска пропаганда. Тоа предизвика лути реакции кај авганистанските медиуми и групите за човекови права во Авганистан.
XS
SM
MD
LG