Достапни линкови

Претставници на ЕУ и САД излегоа за време на говорот на Ахмадинеџад


Делегациите на САД и на ЕУ синоќа го напуштија заседанието на Генералното Собрание на Обединетите нации затоа што иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во својот говор рече дека постојат шпекулации оти терористичките напади на 11 септември 2001- та година ги организирале Соединетите Американски Држави. Ахмадинеџад не објасни зошто САД би го направиле тоа, но го нападна Вашингтон поради ангажирањето во Авганистан и во Ирак.
XS
SM
MD
LG