Достапни линкови

Тадиќ и Ештон разговарале за дијалогот Белград- Приштина


Претседателот на Србија Борис Тадиќ разговараше во Њујорк со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон за продолжување на дијалогот меѓу Белград и Приштина и за сите отворени прашања на Балканот. Тадиќ, кој престојува во Њујорк на Генералното Собрание на ОН, изјави дека со Ештон договарал битни елементи од дијалогот.
XS
SM
MD
LG