Достапни линкови

Иран ја критикува Русија зашто не му продава оружје


Иранските власти ја критикуваа Русија за забраната за продажба на против-воздушните ракетни системи С-300 на Иран. Рускиот претседател Дмитриј Медведев вчера соопшти дека забранил извоз на оружје во Иран поради санкциите на ОН за иранската нуклеарна програма. Русија забрани и транспорт низ нејзина територаија на оружје наменето за Иран.
XS
SM
MD
LG