Достапни линкови

Обама - Иранската дипломатија има отворена врата


Американскиот претседател Барак Обама рече дека „вратата на дипломатијата“ е отворена за Иран, но оти исламската република мора да покаже посветеност на дијалогот за нуклеарната програма.
Во говорот пред Генералното собрание на ОН, Обама рече дека Иран мора да го увери светот дека нуклеарната програма е за мирнодопски цели.
XS
SM
MD
LG