Достапни линкови

Се урнаа два хрватски воени авиони


Се урнаа два авиони МИГ 21 на хрватската армија. Пилотите успешно се катапултирале и откако слетале со падобраните се јавиле во Командата на военото воздухопловство. Авионите се урнаа за време на одржување на воена вежба.
XS
SM
MD
LG