Достапни линкови

Во Дагестан убиени двајца полицајци и еден цивил


Во јужниот руски регион Дагестан полицијата отворила оган врз автомобил што не застанал на еден контролен пункт, при што загинале три лица. Соопштено е дека станува збор за двајца полицајци кои не биле на должност и еден цивил. Агенциите наведуваат дека во Северeн Кавказ била честа појава полицајци и воени офицери да бидат инволвирани во шверц, киднапирања и продажба на оружје.
XS
SM
MD
LG