Достапни линкови

Иванов ќе се сретне со Папандреу во Њујорк


Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе се сретне со грчкиот премиер Јоргос Папандреу. Предвидено е средбата да се одржи во Њујорк. Средбата, на која ќе присуствува и шефот на дипломатијата Антонио Милошоски, доаѓа по иницијативата на Иванов, кој преку мисиите на двете земји во ОН упати барање да се сретне со Папандреу.
XS
SM
MD
LG