Достапни линкови

Двајца руски научници уапсени за шпионажа


Русија уапсила двајца руски научници под сомнение дека шпионирале за Кина. Адвокатот на едниот од уапсените изјави дека двајцата научници се во притвор додека трае истрагата. Двајцата работат во оддел за техничка опрема за ракети и вселенски бродови на Универзитетот Военмех во Санкт Петерсбург.
Како визитинг професори, тие предавале и во Кина.
XS
SM
MD
LG