Достапни линкови

Уапсен командант на Талибанците во Авганистан


Мисијата ИСАФ во Авганистан соопшти дека војниците на НАТО заедно со авганистанските сили уапсиле високорангиран командант на Талибанците. Авганистанските власти го испитуваат заробеникот.
XS
SM
MD
LG