Достапни линкови

Кина и Русија се договорија за испораката на гас


Рускиот гигант Газпром соопшти дека Москва и Пекинг се договориле за клучните услови за испорака на руски гас во Кина. До сега тие не можеа да се договорат за цената. Газпром соопшти дека испораката на гасот ќе почне во 2015, но не соопштија други детали од договорот.

XS
SM
MD
LG