Достапни линкови

7 тони експлозив запленети во Италија


Италијанската полиција соопшти дека запленила голема пратка експлозив што се користи во воени и индустриски цели. Експлозивот, познат како Т4, бил запленет од товарен брод на пристаниште во јужна Италија. Во бродот имало околу 7 тони експлозив. Според полицијата, количеството експлозив било преголемо за да биде наменето само за калабриската мафија.
Полицијата истражува од каде потекнува експлозивот и кому му бил наменет.
XS
SM
MD
LG