Достапни линкови

22 полицајци уапсени за шверц на цигари во Босна


Босанските власти денеска уапсија 22 полицајци во акцијата за борба против шверцот на цигари. Во операцијата биле уапсени вкупно 60 луѓе.
Борбата против организираниот криминал е клучен услов за Босна да добие визна либерализација.
XS
SM
MD
LG