Достапни линкови

Состанок НАТО - Русија


Министрите за надворешни работи на НАТО и на Русија денеска во Њујорк ќе одржат состанок, кој ќе биде посветен на подготовките на самитот на Алијансата во ноември, како и на соработката меѓу двете страни во Авганистан. Овој состанок на маргините на Генералното собрание на ОН доаѓа во очекување на одговорот од Русија на поканата да учествува на самитот што ќе биде одржан на 20 ноември во Лисабон.
XS
SM
MD
LG