Достапни линкови

Времето и денеска сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена локална облачност. Утринската тепмература се движи од четири до 12, а дневната ќе биде од 22 до 28 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб северозападен ветар. Утринската температура се спушти до осум, а дневната ќе достигне до 25 степени.
XS
SM
MD
LG