Достапни линкови

Фуере - Се молиме за решение за името


Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска изјави дека мора да биде постигнато заедничко решение меѓу Македонија и Грција за спорот за името. Тој рече дека тoa ќе биде голема придобивка не само за двете земји туку и за целиот регион.
Се надеваме и се молиме дека ќе има решение. Има процес во рамките на Обединетите нации и се надевеме дека прогресот ќе биде направен, изјави Фуере.
XS
SM
MD
LG