Достапни линкови

Советот на Европа бара слобода на медиуми во Украина


Советот на Европа побара од Украина да ја штити слободата на медиумите и да ја забрза истрагата за исчезнатиот украински новинар Васил Климентјев. Тој беше уредник на весникот Нови стил. Исчезна во август и се уште не е пронајден.
Претходно и САД и ЕУ побараа целосна истрага за случајот.
XS
SM
MD
LG