Достапни линкови

Босна во ЕУ до 2020 година


Босна и Херцеговина може да стане членка на Европската унија за десет години, изјави денеска високиот претставник на меѓународната заедница во Босна, Валентин Инцко.
На прес конференција во Европскиот парламент, тој ги оквалификува како „сонувачи“ луѓето кои сметале дека Босна може да биде дел од ЕУ во 2014 година.
Босна се уште не поднела кандидатура за членство во ЕУ.
XS
SM
MD
LG