Достапни линкови

Амнести интернејшнaл - Косово небезбедно за Ромите


Директорот на европската канцеларија на „Амнести интернејшнaл“ Николас Бергер изјави дека тие се противат на присилното враќање на Ромите на Косово. Според оваа организација за заштита на човековите права, Косово не е доволно безбедно и нема превенција против дискриминацијата на Роми.
XS
SM
MD
LG