Достапни линкови

Пахор: Србија во октомври со кандидатски статус за ЕУ


Словенечкиот премиер Борут Пахор очекува Србија во октомври, ако нема некои неочекувани промени, да добие „зелено светло,, за статус на кандидат за членство во Европската унија. Во интервју за ,,Вечерње новости,, Пахор рече дека српските власти биле способни во следните месеци и години да најдат, заедно со властите во Приштина, решение кои ќе биде поволно за двете страни.
XS
SM
MD
LG