Достапни линкови

11 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Пакистан


Најмалку 11 деца загинале денеска во пакистанскиот дел на Кашмир кога комбе излетало во една река, соопшти полицијата наведувајќи дека возачот и уште четири деца биле спасени, додека преостаните деца се водат како исчезнати. Во возилото имало 30 деца. Се претпоставува дека возачот ја изгубил контролата врз комбето.
XS
SM
MD
LG