Достапни линкови

Гејтс загрижен за продажбата руски ракети на Сирија


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејст бил загрижен од плановите на Русија да и продаде крстосувачки ракети на Сирија. Гејтс, како што соопшти Пентагон, оценил дека тоа би можело да го дестабилизира регионот. Гејтс за ова вчера разговарал со израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак чија земја се спротивстваува на ваквиот потег.
XS
SM
MD
LG