Достапни линкови

Холбрук:на Пакистан му се потребни десетици милијарди долари


Специјалниот американски претставник за Пакистан Ричард Холбрук, изјави дека светот неможе да ги плати сите сметки за надминување на катастрофалните поплави кои го зафатија Пакистан. Тој изјави дека пакистанската влада мора да направи повеќе. Само еден ден откако светските донатори ветија дека ќе ја зголемат помошта за земјата на две милијарди долари, Холдбург изјави дека за обнова се потребни десетици милијарди долари.

XS
SM
MD
LG