Достапни линкови

Обама:Кина не прави доволно да го зајакне јуанот


Американскиот претседател Барак Обама изјави дкеа Кина не направи доволно за да се подигне вредноста на јуанот. Во Њујорк, американскиот државен секретар Хилари Клинтон и кинескиот министер за надворешни работи Јанг Џиечи разговараа за прашања врзани за валутата за време на состанокот на годишниот собир на Генералното собрание на ОН.
XS
SM
MD
LG