Достапни линкови

Самоубиство во Пакистан поради поплавите


Еден невработен Пакистанец, кој бил татко на 5 деца, а кој ја загубил куќата за време на поплавите во земјата се самоубил пред куќата на семејството на премиерот Раза Гилани . Братот на човекот кој се самоубил, изјави дека 30 годишниот маж веќе неколку месеци барал работа, но залудно, а се што имал било уништено од поплавите. Од канцеларијата на Гилани соопштуваат дека жалат поради несреќата.
XS
SM
MD
LG