Достапни линкови

Хеликоптерска несреќа во Авганистан


Девет војници на НАТО загинаа, а четворица се повредени во хеликоптерска несреќа во јужниот дел на Авганистан. Меѓународните безбедносни сили соопштуваат дека немало непријателски оган кога хеликоптерот се срушил. Од мисијата ИСАФ изјавија дека се врши истрага за инцидентот. Досега оваа година во Авганистан загинаа 529 НАТО војници.
XS
SM
MD
LG