Достапни линкови

Отворен Самитот посветен на милениумските цели


Генералниот секратар на ОН Бан Ки-Мун го отвори тридневниот Самит посветен на милениумските цели во Њујорк. На Самитот учествуваат повеќе од 140 претседатели и премиери.


XS
SM
MD
LG