Достапни линкови

Курдите го продолжуваат прекинот на огнот


Курдската работничка партија соопшти дека го продолжува едностраниот прекин на огнот за уште една недела. Прекин на огнот тие прогласија на 13 август. Курдската работничка партија војува против Турција од 1984 година.
XS
SM
MD
LG