Достапни линкови

Индиски пратеници го смируваат Кашмир


Околу 40 пратеници од најголемите индиски партии денеска се во Кашмир да се обидат да ги намалат тензиите во овој индиски регион. Во изминативе три месеци во Кашмир загинаа повеќе од 100 луѓе во судирите меѓу сепаратистите и индиските сили. Областа Кашмир, која е со мнозинско муслиманско население, е поделена меѓу Индија и Пакистан.
XS
SM
MD
LG