Достапни линкови

Закаев од Варшава си замина за Лондон


Чеченскиот сепаратистички лидер Ахмед Закаев ја напуштил Варшава и заминал за Лондон. Тој беше уапсен во Варшава, по потерница од Русија која го товари за тероризам, но Полскиот суд го ослободи, бидејки има добиено политички азил во Велика Британија.
XS
SM
MD
LG