Достапни линкови

5-мина милитанти убиени во Северен Вазиристан


5-мина милитанти биле убиени во акција на американските сили во северо-западен Пакистан. Според некои агенции, ова е 14-ти напад на американските сили во овој месец, во пограничниот регион во Пакистан, кој е упориште на милитантите.


XS
SM
MD
LG