Достапни линкови

Состанок на Меѓународната агенција за атомска енергија


Претставници на 151 земја – членка на Меѓународната агенција за атомска енергија ќе се состануваат една недела во Виена.Според извештаите Израел ќе дебатира со арапските земји за предлог резолуција за спречување на нуклеарно вооружување.
XS
SM
MD
LG