Достапни линкови

Терористички напад во Таџикистан


Таџикистанското министертво за одбрана соопшти дека 23 војници загинале и 10-тина се ранети при терористички напад во источниот дел на земјата. Властите се сомневаат дека напдато го извршиле исламистички терористи кои побегнале од затворот минатиот месец.
XS
SM
MD
LG