Достапни линкови

Судир на возови во Индија , 8 мртви


Најмалку 8 луѓе загинале и околу 50 се повредени при железничка несреќа во Индија. Локалните медиуми известуваат дека несреќата се случила кога товарен воз се судрил со патнички воз на железничката станица која се наоѓа на 375 километри јужно до главниот град Њу Делхи. Поројниот дожд создал услови за намалена видливост.
XS
SM
MD
LG