Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно, посвежо и ветровито време. Претпладне ќе врне дожд и ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17 степени, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има повремен дожд. Ќе дува умерен дозасилен северозападен ветер. Утринската температура ќе достигне до 15 степени, а дневната до 23 степени.
XS
SM
MD
LG