Достапни линкови

Големи поплави во Словенија


Илјадници Словенци останаа без струја, а некои беа евакуирани од своите домови, откако поради лошото време и обилните дождови се излеаја реките во централниот и источниот дел на државата.
Метеоролозите најавуваат уште врнежи.
XS
SM
MD
LG