Достапни линкови

Напад со беспилотно летало во Пакистан


Четворица милитанти се убиени кога американско беспилотно летало го погоди нивниот џип во бунтовничката област во Пакистан, на границата со Авганистан. Пакистанските власти велат дека убиените биле челнови на терористичка организација.


XS
SM
MD
LG