Достапни линкови

Либерман - Мир со размена на територии и население


Израелскиот министер за надворешни работи Авигдор Либерман денеска предложи, евентуалниот мировен договор да предвиди, Палестина да ги земе и 1,3-те милиони Арапи кои имаат израелско државјанство и да му дозволи на Израел да ги задржи доселеничките населби на Западниот Брег. Либерман изјави дека мировните разговори не треба да се базираат на принципот „земја за мир“ туку дека треба да биде размена на територии и население.
XS
SM
MD
LG