Достапни линкови

Груевски - Опозицијата ќе креира политички тензии


Премиерот Никола Груевски изјави дека нема да биде изненаден ако опозицијата се обиде да креира политички тензии во општеството, бидејќи, како што рече, тоа е стилот на работење на Бранко Црвенковски. Спoред него, има организирана мрежа на СДСМ кои се јавуваат по домови на стечајци, млекари, професионални војници и ги убедуваат, „понекогаш и на сила“, да излезат да протестираат за да создадат слика за лошо работење на Владата.
XS
SM
MD
LG