Достапни линкови

Прерано е изборите во Авганистан да се оценат како успешни


Специјалниот пратеник на ОН за Авганистан Стефан Де Мистура изјави дека е прерано, за вчерашните избори во Авганистан, да се оценат како успешни. Претходно, Авганистанската изборна комисија ги оцени изборите како успех за земјата. Изборите беа поздравени и од речиси целата меѓународна заедница.
XS
SM
MD
LG