Достапни линкови

10 мртви во бомбашки напади во Багдад


Најмалку 10 луѓе загинаа, а неколку десетици се повредени во два одделни бомбашки напади во Багдад. Властите соопштуваат дека на различни фреквентни локации во градот експлодирале автомобили полни со експлозив.

XS
SM
MD
LG