Достапни линкови

Осум деца загинаа во Авганистан додека си играле со бомба


Осум деца загинаа во Авганистан, кога експлодирала гранатата со која си играле. Властите претпоставуваат дека гранатата била испукана вчера од Талибанците кои ги напаѓаа луѓето што гласаат на изборите.
XS
SM
MD
LG