Достапни линкови

Убиен опасен терорист во Филипини


Филипинската армија соопшти дека го убила бараниот терорист Абдукари Сали од бунтовничката организација Абу Сајаф. Тој беше обвинет дека е вмешан во киднапирањето на американски и филипински туристи во 2001 година. Сали бил убиен во престрелки со армиско-полициски сили.
XS
SM
MD
LG