Достапни линкови

Уапсени терористи во Таџикистан


Таџикистанската полиција соопшти дека привела тројца милитанти, осомничени за поврзаност со неодамнешниот самоубиствен бомбашки напад во градот Хуганд во кој загинаа двајца, а 25 полицајци беа повредени. Полицијата вели дека тројцата се членови на Исламското движење на Таџикистан кое се сомничи за поврзаност со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG