Достапни линкови

Македонија на 47 место според ФИБА


Кошаркарската репрезентација на Македонија бележи скок од две места на листата на Светската кошаркарска федерација ФИБА и сега се наоѓа на 47 место. Македонија обезбеди пласман на Европското првенство што ќе се одржи догодина.
Најдобро рангирана репрезентација е онаа на САД, а по неа следат Шпанија и Аргентина.
XS
SM
MD
LG